В "Оскарі" відбулася гала-прем'єра фільму "Поводир"

Gulliver

11 листопада відбулися прес-показ, прес-конференція, а також святкова прем’єра епічної історії "Поводир".

Під час прес-конференції журналісти мали змогу поставити запитання до творчої групи фільму у складі режисера Олеся Саніна, акторів Антона Святослава Гріна, Станіслава Боклана, Джамали, Олександра Кобзаря, Максима Асадчого та Ігоря Савиченка, а також голови Держкіно Пилипа Іллєнка.

Окрім творчої групи, святкову прем'єру відвідали численні політики, діячі культури, телеведучі та зірки шоу-бузнесу, серед яких: прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, міністр культури Євген Ніщук, В'ячеслав Кириленко, Антон Геращенко, Мустафа Джемілєв, Сашко Положинський, Віктор Андрієнко, Фагот, Віктор Павлик, Анна Завальська, Михайло Іллєнко, Андрій Халпахчі, Василь Вірастюк, Сергій Созановський, Лілія Пустовіт, Іван Малкович, Юлія Айсіна, Генадій Попенко, Слава Соломка, Маша Цуканова, Любомир Левицький, Ірина Каравай, Семен Горов та багато інших.

Партнери прем'єри: офіційний дистриб’ютор автомобілів КІА в Україні, компанія ТОВ "Фалькон-Авто" (www.kia.ua), ірландський віскі Jameson, кінотеатр "Оскар".

Відгуки зіркових гостей прем'єри:

Арсеній Яценюк: "В ці буремні для нашої країни часи нам потрібна підтримка. Підтримка нашого морального духу. Потрібні сильне слово, сильний фільм і сильні люди, які здатні донести це слово.

Сильні тільки ті, хто мають сильний дух і волю. Мій друг Лесь Санін - талановита і сильна людина, справжній українець. Його фільм про часи, які минули, про трагедії, які були. Але цей фільм має відношення і до сьогодення: змінилися тільки назви країн. Я хочу, щоб Лесь далі робив цю велику справу для України і українців".

Олександр Положинський: "Отож, "Поводир". Подивився вчора на одному диханні. Сюжет тримає в напрузі й одночасно дає багато цікавої інформації про нашу історію та культуру. Безліч прекрасних кадрів, які хочеться затримати або взяти в індивідуальне милування. Хороший акторський склад, багато знайомих облич, деякі персони у фільмі просто знакові. Найбільше сподобався Станіслав Боклан, який грав Івана Кочергу - в певних моментах просто заворожив. Коротше, треба йти і дивитися - дуже раджу! І не просто тому, що він український. Фільм не бездоганний, але дуже хороший. Сильний фільм. І так, він український. Вважаю, що кожен, хто прийде в кінотеатр і подивиться його, не лише отримає певне естетичне задоволення, порине в особливу атмосферу та дізнається щось нове, раніше невідоме, але й візьме участь в нашій боротьбі за власний інформаційний простір. Давайте створимо аншлаги! Це треба. Всім нам".

Ярослава Гресь: "В "Поводыре" каждый может найти свою трагедию. Несчастную любовь, разбитое сердце, утраченных друзей и родину, несбывшиеся надежды, угнетенную личность, загубленный талант. Но посмотреть этот фильм стоит не поэтому. Пойдите в кинотеатр, чтобы встретиться с призраком советской гидры. Всеми ее головами: и смертью, и ложью, и несвободой. Пойдите, чтобы понять, совершенно точно понять, прямо в зрительном зале, что мы ни за что, никогда, ни при каких обстоятельствах, не вернемся в этот липкий кошмар. Как бы этого не хотело око Саурона в соседнем Мордоре".

Про фільм. Україна, тридцяті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку (Джамала), на яку давно має плани червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі найдраматичніших сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм про кохання, вірність, підлість і зраду, у найкращих традиціях голлівудського кіно. Знято за реальними фактами та свідченнями.