В "Оскарі" показали кіно про український Голлівуд

Gulliver

26 листопада в кінотеатрі "Оскар" у ТРЦ Gulliver відбувся допрем'єрний показ українського документального кіно "Голлівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди". Першими подивитися фільм зібралися представники кіно-тусовки, відомі українські виконавці, документалісти та поціновувачі нестандартного кінематографа.

Перед початком сеансу глядачів розважали українська група "Татхагата" та Олександр Положинський. Лариса Кадочникова, Михайло Іллєнко, Олександр Денисенко розповідали унікальні історії про село Бучак з особистої кіно-практики. Подивитися історико-документальну притчу прийшли музиканти Олександр Положинський та Ярослав Джусь, Лариса Кадочнікова, Влада Литовченко, Анатолій та Анастасія Матешко, Любко Дереш, Алік Шпилюк, Петро Бобринський, Антоніна Матвієнко та Арсен Мірзоян, Світлана Тарабарова, Володимир Войтенко, піаніст Євген Хмара, заслужена артистка України Анна Артеменко, пластичний хірург Дмитро Слоссер, Михайло Іллєнко, Едуард Тімлін, Раїса Недашківська, Михайло Ткачук, Віталій Улицький, Іван Москаленко, художник Кирило Проценко, дует "Анна-Марія" та багато інших.

Влада Литовченко: "Цей фільм - яскравий приклад того, як ентузіасти і люди, вірні своїй справі, прагнуть зберегти історію та культурну спадщину нашої країни".

Анна Артеменко, заслужена артистка України: "Хочеться щоб такі фільми показували по телебаченню. Кіно несе ненав'язливу просвітницьку місію. Було несподівано приємно зануритися в історію Канівського краю. Особливо сильно і ніжно звучать коментарі вже не численних жителів Бучака. Вийшло чесно і з любов'ю".

Дмитро Слоссер, пластичний хірург, експерт шоу "Поверніть мені красу": "Дуже приємний ексурс в минуле, приклад того, як потрібно любити свій край і дорожити його історією. Картина, безумовно, змушує задуматися про те, що ми можемо втратити, і як дорога кожна хвилина".

Фільм розповідає історію села Бучак, яке, починаючи з 1950-х років стало своєрідним Голлівудом над Дніпром. Це сталося завдяки Сергію Параджанову та іншим радянським режисерам, що знімали тут свої легендарні картини: "Українську рапсодію" Параджанова, "Вечір на Івана Купала" Юрія Іллєнка, "Сон" Володимира Денисенка, "Бумбараш" Миколи Рашеєва і Аркадія Навроцького, "Іванове дитинство" Андрія Тарковського , "Поема про море" Юлії Солнцевої за сценарієм Олександра Довженка. Історії та маловідомі епізоди зйомок розповідають Олександр Денисенко, Дмитро Іванов, Лариса Кадочнікова, Михайло Іллєнко, Раїса Недашківська, Сергій Буковський, Михайло Ткачук, Любко Дереш, Олег "Фагот" Михайлюта та інші.

Сьогодні в покинутих будинках живуть нечисленні мешканці Бучака, які виконували ролі в масових сценах цих фільмів. За задумом творців історія Бучака є своєрідною метафорою того, що довелося пережити Україні за останні 50 років. "Голлівуд над Дніпром" дебютував на Одеському кінофестивалі в категорії "Гала-прем'єри" і був включений Forbes в список 20 фільмів, які не можна пропустити на фестивалі цього року.