У кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) 22 лютого відбулася прес-конференція і гала-прем'єра епічної історії, знятої за реальними подіями, «Гіркі жнива»

Gulliver

У кінотеатрі «Оскар» (ТРЦ Gulliver) 22 лютого відбулася прес-конференція і гала-прем'єра епічної історії, знятої за реальними подіями, «Гіркі жнива».

Перший повнометражний англомовний фільм про Голодомор представили продюсер Ян Ігнатович, режисер Джордж Менделюк, актори Саманта Баркс, Остап Ступка, Олександр Печериця. Привітати творчу групу з прем'єрою прийшли перша леді України Марина Порошенко з дітьми, міністр культури Євген Нищук, заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, міністр інфраструктури Володимир Омелян, Степан Кубів, Сергій Лещенко та Анастасія Топольська, Роберт Кеніг, Тарас Чубай, Олег «Фагот» Михайлюта, учасники гурту «Гайдамаки», Соломія Вітвіцька, Світлана Тарабарова, Злата Огневич, Марія Бурмака, Антоніна Матвієнко та Арсен Мірзоян, режисер Олесь Санін, Наталка Карпа та Євген Терехов, Христина Соловій, Ярмак і інші гості.

Стрічка викликала великий резонанс серед перших глядачів. Так Наталка Карпа зізналася, що більше половини фільму не могла стримати сліз: «Мабуть, кожну українську родину торкнулось свавілля більшовиків і штучно створений Голодомор, який мав на меті стерти з лиця землі український народ. Пам'ятаю ще з дитинства історію, яка закарбувалася в пам'яті назавжди. Моя бабуся була патріоткою, зв'язковою в українській повстанській армії, в молоді роки її катували у в'язниці за виконання українських колядок, і вона з гідністю пройшла всі випробування того часу. А коли, нарешті, Україна стала незалежною, я випадково побачила, як вона відпорює на своїй улюбленій подушці велику красиву квітку. Як виявилося, під нею був вишитий тризуб. В той момент її радості не було меж! На жаль, в останні роки на свободу України знову зазіхають. Тому фільм "Гіркі жнива" актуальний як ніколи. Дуже раджу подивитися його кожному українцю».

Нагадаємо, що зйомки фільму «Гіркі жнива» проводилися в Україні (Музей народної архітектури та побуту в Пирогові недалеко від Києва) і в Лондоні. Режисер картини - Джорж Менделюк, який раніше працював над серіалами "Горець" і "Дивовижні мандри Геракла". Головну роль Юрія виконав Макс Айронс, відомий за такими проектами, як "Червона шапочка" (2011) і "Гостя" (2013). Любов Юрія, Наталку, зіграла Саманта Баркс, яка раніше грала в стрічці "Знедолені" (2012).

Про фільм:

Епічна прониклива сага про велике кохання на тлі трагічних подій української історії початку ХХ століття. Життя молодого хлопця і його коханої змінюється назавжди в 1933-му, коли їхня родина і земляки стають жертвами голодомору та сталінських репресій. Це історія про любов всупереч смерті, непереборну волю до життя і дух боротьби, який не згасити. Фільм знятий канадськими кінематографістами в Україні за участю відомих голлівудських, європейських та українських акторів.

На екранах мережі кінотеатрів «Оскар» фільм «Гіркі жнива» стартує з 23 лютого