У кінотеатрі «Оскар» відбулася гала-прем'єра фільму «Лагідна»

Gulliver

У кінотеатрі «Оскар» (МФК Gulliver) 12 жовтня відбулася закрита гала-прем'єра драми «Лагідна». Фільм представив режисер Сергій Лозниця. Також прем'єру відвідали Денис Манжосов, Анатолій Матешко, Сергій і Олена Лавренюк, Олександр Ройтбурд, Любомир Левицький, Мирослав Слабошпицький, Олег Борщевський, Алік Шпилюк, Костянтин Дорошенко, В'ячеслав Соломка, Сергій Костецький та інші гості. Спонсором заходу виступив Artwinery.

Фотографії заходу >>>

За основу стрічки «Лагідна» була взята однойменна повість Федора Достоєвського, в якій розповідається про лихваря, який оженився на молодій дівчині. Розповідаючи про фільм, режисер Сергій Лозниця зауважив: «Це фантастична історія, яку я від початку до кінця придумав. Стимулювало мою фантазію фантастичне оповідання Достоєвського, яке так і називається «Лагідна», і яке сам Достоєвський назвав «фантастичним». Це історія жертви і ката, розказана катом». Фільм увійшов в основну конкурсну програму 70-го Каннського кінофестивалю.

Зауважимо, що це третій ігровий фільм Лозниці, який бере участь в основному конкурсі Канн. У 2010 році його повнометражний ігровий дебют "Щастя моє" став першим в історії українським художнім фільмом, який брав участь в основному конкурсі Каннського кінофестивалю. Вдруге Лозниця брав участь в конкурсній програмі з фільмом "У тумані" (2012), який приніс режисерові приз FIPRESCI (приз міжнародної федерації кінопреси). У тому ж році стрічка отримала приз "Кращий фільм за версією журі" Одеського кінофестивалю. У 2014 році Сергій Лозниця увійшов до складу журі Міжнародної конкурсної програми Одеського кінофестивалю, а також представив в Одесі документальну стрічку "Майдан", спеціальний показ якої перед тим відбувся на 67-му Каннському кінофестивалі.

Про фільм:

Росія, наші дні. Жінка живе в невеликому селі. Одного разу вона отримує посилку, яку колись посилала своєму чоловікові в тюрму. Але коробку повернули без будь-яких пояснень. Здивована жінка вирішує сама відправитися в дуже небезпечну подорож, щоб знайти чоловіка і віддати йому посилку. На її шляху зустрінеться багато людей, її очима ми побачимо Росію. Жорстокість, приниження, найрізноманітніші особистості, які можуть як викликати симпатію, так й огиду. Тільки по приїзду жінка розуміє, що їй доведеться боротися з жахливою владою, несправедливістю і багатьма людськими вадами. Навіть знайти свого чоловіка буде не так уже й просто.

Український трейлер