У кінотеатрі «Оскар» (МФК Gulliver) 23 серпня відбулася прес-конференція і гала-прем'єра історичного екшна за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи «Червоний»

Gulliver

У кінотеатрі «Оскар» (МФК Gulliver) 23 серпня відбулася прес-конференція і гала-прем'єра історичного екшна за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи «Червоний».

Червоною доріжкою пройшла творча група картини: режисер Заза Буадзе, сценарист Андрій Кокотюха, виконавці головних ролей актори Микола Береза (Данило Червоний), Олег Шульга (Віктор Гуров), Любов Тищенко (лікар Таміла), Олександр Мавріц (майор Абрамов), оператор Олександр Земляний, композитор Франко Еко, Олександр Ярмола (гурт «Гайдамаки») і Тоня Матвієнко - виконавці пісні «Ой, у лузі червона калина», що звучить у фіналі стрічки.

Урочистий захід відвідали Віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, Міністр культури Євген Нищук, Міністр інфраструктури Володимир Омелян, Голова Державного Агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, Директор українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

На прем’єру також завітали відомі українці: Михайло Іллєнко, Семен Глузман, Андрій Курков, Олесь Санін, Ірма Вітовська-Ванца, Ахтем Сеїтаблаєв, Остап Ступка з дружиною, Дмитро Ступка та Поліна Логунова, Катя Осадча, Соломія Вітвіцька, Анжеліка Рудницька, Олена Лавренюк та інші гості.

О фильме:

1947рік. У страшну м’ясорубку сталінських таборів потрапляє воїн УПА Данило Червоний, де мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило знаходить в собі сили протистояти репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі.