Прем'єра Oskar shorts відбулася в "Оскарі"

Gulliver

У четвер, 30 жовтня, в кінотеатрі "Оскар" презентували Oskar Shorts - 5 найкращих короткометражних фільмів за версією американської Кіноакадемії в 2014 році.

Генеральним партнером показу виступив журнал Vogue. Прем'єрний показ відвідали Юрій Горбунов, Василіса Фролова, Ігор Кондратюк, Джамала, Маша Цуканова, Еріка, Ася Мхітарян, дизайнери Олександр Трофименко та Єлизавета Волосовська, фіналісти шоу X-factor, ведучий Слава Соломка, Денис Казван, а також багато інших модних діячів.

Кожен фільм, який увійшов в підбірку Oscar Shorts, пройшов довгий шлях міжнародної селекції: від локального журі в кожній країні світу до схвалення 5200 кіноакадеміками, тому можна сміливо сказати, що це найкраще зі створеного в цьому році в жанрі короткого метра.

У шорт-лист увійшли картини з Данії, Великої Британії, Фінляндії, Франції та Іспанії, які претендували на "Оскар" в категорії "Кращий короткометражний фільм".

Ведучий Слава Соломка: "У людей зараз більш кліпове сприйняття дійсності. Ми не можемо відсидіти п'ятигодинний спектакль або чотиригодинний фільм. Ми дивимося все швидко, а короткий метр - це можливість і для режисера і для глядача і висловити, і сприйняти коротку, але важливу думку. Це чудово, тому що короткометражки часто є змістовнішими, ніж велике кіно. Кожна з Oskar Shorts має більше змісту, ніж фільм про Спайдермена чи Бетмена, і з кожної я виніс значно більше. Ось за це я люблю короткий метр".

Василіса Фролова: "Більше люблю короткометражки, щоб не картати себе за витрачений час. Є над чим подумати, чудова підбірка. Від останньої військової історії, від якої у всіх виникли паралелі з Донбасом, була відчутна зміна настроїв, але потім всі швидко заспокоїлися, почали сміятися. Але витраченого часу однозначно не шкода".

Про фільми:

Володарем премії цього року стала картина "Гелій" - історія, в якій співробітник лікарні допомагає тяжко хворому хлопчику знову знайти радість і смак до життя, розповідаючи про чарівну країну Гелій. За словами The Guardian, цей зворушливий фільм залишає байдужими тільки крісла в кінозалі.

Цікавим випадкам із галузі психіатрії присвячена "Загадка Вурман": доктор Уїльямс прибуває до в'язниці, щоб оглянути ув’язненого , який вважає себе богом. Сюжет цієї чорної комедії взятий режисером Марком Гіллом із нещодавно екранізованого роману Девіда Мітчелла "Хмарний Атлас". Роль загадкового Вурмана виконав Том Холландер ("Пірати Карибського моря", "Хороший рік"), його опонента зіграв Мартін Фріман, знайомий українським глядачам за ролями Більбо Беггінса в "Хоббіті" і доктора Ватсона в "Шерлоку" BBC.

Про гострі соціальні проблеми африканського континенту розповість стрічка "Це був не я" Естебана Креспо. В центрі сюжету – долі 12-ти річного солдата з Кот-д'Івуара і доктора з Іспанії, яка приїхала на війну в складі гуманітарної місії. Динамічний сюжет і операторська робота принесли цьому іспанському фільму статус блокбастера від короткометражних фільмів і 30 нагород міжнародних кінофестивалів.

За саспенс в програмі фестивалю відповідає таємнича зміна роботи та місця проживання головної героїні фільму "Перед тим як все втратити". За словами критиків, ця французька драма виконана в кращих традиціях Міхаеля Ханеке і братів Дарденн – отже, на глядача очікує чимало переживань.

Гарний настрій гарантує фінська стрічка "Мені що, розірватися?" Сельми Вілунен про насичені дні матері сімейства. Картина неодноразово визнавалася кращою комедією різних європейських фестивалів короткого метру.